Lexus lanson dërrasën fluturuese [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa thanë se nuk mund të bëhet kurrë. Disa thanë se do të kalonte së paku edhe një gjysmë shekulli para se dikush mund të ndërtoj një dërrasë fluturuese.

Megjithatë, Toyota të mërkurën njoftoi se Lexus ka ndërtuar një prototip të një dërrase fluturuese, një që me të vërtetë bënë një ngritje magnetike në ajër, transmeton Gazeta fjala.

Ftohur me nitrogjen të lëngët, dhe magneti i përhershëm i japin ngritje asaj që Lexus ka cilësuar si një nga dërrasat fluturuese më të përparuara të ndërtuara ndonjëherë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lexus-lanson-derrasen-fluturuese-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala