Leme Xhema nënkryetare e Medvegjes, në koalicion me partinë e Vuçiqit!

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-drejtoresha e përgjithshme e PTK-së, Leme Xhema është zgjedhur nënkryetare e Komunës së Medvegjës në Serbi.

Partia e Leme Xhemës, Partia për Veprim Demokratik e Riza Halimit, në këtë Komunë, ka arritur marrëveshje koalicioni me partinë e kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton portali Infokusi.

Përpos pozitën e nënkryetares, PVD ka fituar edhe pozitën e nënkryetarit të Kuvendit Komunal.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/leme-xhema-nenkryetare-e-medvegjes-ne-koalicion-me-partine-e-vuciqit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala