Lekaj: “Ua kemi gërdit bashkatdhetarëve pushimet”

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i AAK-së Pal Lekaj ka thënë se ndërprerja e rrymës prej 14 orësh në Komunën e Gjakovës është e pafalshme dhe kjo është dukuri e keqe se si qytetarët përballen me mungesë të gjërave elementare si dhe për diasporën që vijnë në pushime.

“Qytetari ynë përballet me probleme për gjërat më elementare, gjysma e Komunës së Gjakovës nuk ka rrymë që 14 orë”,transmeton Klan Kosova.

“Mendoj qe ia kemi gërdit edhe atdheun e vet qytetarëve që t’i kryejnë pushimet pranë familjes kur përballen me kësi gjërash.”

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lekaj-ua-kemi-gerdit-bashkatdhetareve-pushimet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala