Largohet nga AAK ‘ja Arzen Bytyqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Arzen Bytyqi, anëtar i Këshillit Drejtues në AAK dhe Deputet i Kuvendit Komunal në qytetin e Pejës, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet partiake të AAK`së.

Ai ka qenë edhe një prej themeluesve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Bytyqi nuk i ka bërë të ditura arsyet , por ka konfirmuar dorëheqjen e tij. Gjithashtu ka deklaruar se do të konkurrojë si kandidat i pavarur në zgjedhjet e ardhshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/largohet-nga-aak-ja-arzen-bytyqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala