Vuçiq shkarkon ministrin e mbrojtjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq, ka nënshkruar mocionin për shkarkimin e ministrit të mbrojtjes  Bratislav Gashiq, njofton agjencia serbe e lajmeve Vecernje Novosti, përcjellë Klan Kosova.

Shkarkimi pritet të jetë një prej temave në seancën e jashtëzakonshme të Parlamentit, e cila ishte planifikuar për të hënën.

Novosti nuk informon se cila është arsye e shkarkimit të ministrit nga ana e Vuçiq.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/lajme-zona-b-info-magazine-ora-e-fundit-nin-ora-7-prive-ora-e-pasdites-familja-ime-te-tjera-lajme-sport-prive-kolumne-kulture-shendet-lifestyle-tech-auto-kuriozitete-vuciq-shkarkon-m/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala