Labinot Tahiri në aksion pastrimi (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Labinot Tahiri, të shtunën u ka prirë një grupi qytetarëve për pastrimin e qytetit nga mbeturinat.

Për 6 orë ai ka pastruar hekurudhën përmes qytetit të Ferizajit dhe pakrun e fëmijëve te Palestra e Sporteve në këtë qytet.

labi 10 labi 9 labi 8 labi 7 labi 6 labi 4labi 11labi 12

labi 3 labi 2 Labi 1

 

 

Lexojeni postimin e Labinot Tahirit:

Tani erdha nē familje të pushoj..!

6 orë! Aspak tê lodhura pēr ne që ishim sot nē punēn nē vendet ku do ti shikoni e pastaj fotot flasin vet..!

A thua, ku mendoni tē shkoni?! ku mendoni nē të ardhmen tē jetoni, me berlog, me gjera skandaloze qe i hudhim ne vet, madje edhe aty ku fëmijët tanē lozin te parku i femive te Palestra Sportive..!!!

Me falni, Kryetari apo cili do Kryetarë apo nënpunēs civil ato mbeturina nuk i hedhin, por ne i hedhim, disa nga ata qē pritojnē tē dergojnë nē shportē, e’i hudhin aty ku nuk duhet.

Unē jetojë me çdo çmim ta ruaj vendin tim dhe duhet tē gjithē se nuk kem ku tē shkojmē pos ne kete vend.

Tmerr! berlog e dim qē nuk ka vetem te ne, por ne tërë Kosovēn..!

Eshtë gjynah, ne me pastru neper Botē, e tek ne t’a hudhim në mes të qendres berlogun..!

E po shembull në, Gjermani apo Zvicer ta than XHEPIN Gjermani prej denimi!

Ketu neper oborre qe mos te ze me emra, nuk hyn Komuna me pastru e as te shtepia ime se nuk e kanē obligim, por ka Zot e Zoti ben per nje vend aq sa njeriu e do vendin e tij.

Na në Evrop nē këtē menyrē KURRRRRRRR.!

Unē plotesisht i arsyetojē kompanit Pastertia e kompanit te tjera,,, por veten time nese hudhi mbeturina, kurrr se arsyetojē thjesht akoma jemi larg dhe me dhimet ky vend shumë..!

Zoti e beftē mirē!

Falenderojē ata 20 persona qē ishim sot për tē pastruar, kur do tē jeni tē gatshem pēr nē qytet te pastroni at’here ju pergjigjem..! Se jo dikush me pastru e dikush me pi kafe nuk eshte qyteti i askujt por i te gjithve.!

 

Labinot Tahiri.

22.03.2015 FERIZAJ, KOSOVĒ E SHQIPËRISË.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/labinot-tahiri-ne-aksion-pastrimi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala