Labinot Tahiri i shkruan Haradinajt

Autori:Zekirja Shabani

Arrestimin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga shteti Slloven, këngëtari Ferizajas, Labinot Tahiri e ka quajtur urdhër të pa drejtë, në faqen e tij në Facebook.

Lexojeni të plotë postimin e Labinot Tahirit:

Miku im, Hero i yni Ramush Haradinaj!

Jam tej mase i indinjuar nga ajo se çka pam ne populli Kosovēs sot!

Urojē të jesh i lirē shumë shpejt!

I nderuar, Z Ramush Haradinaj! 
Jo vetem për ty, por per tē gjithė kreret politik dhe per të gjithē ata që ishin nē Ushtrin e çmuar tē UÇK, ose me kjart po e them per njerezit qė kapen nga urdherat e pa drejta, duhet te zgjohemi i gjith Kombi nē kēmbē!

Shyqyr more Miku im, qē tē gjallē tē kemi parē dhe e dim kontributin tend ndaj atdheut! 
Shyqyr Zotit që gjeneratat e reja kanē njohuri per shumē gjera te atdheut! 
E shikove per Isa Boletinin se cfar u fliste dikush i tha trathtar, e dikush ka dasht tē shes ate këtē e lloj lloj fjalesh! 
E i mjeri Baca Is se per kend eshte fliju!

Me vjen keq, që shumē jemi mos mirnjohes per njerzit tanē, ndersa per te huajt ne gjunjē rrim! 
Njerzve tanē vetem gjerat negative ua mbajm nē mend!!

Sot, ne vend se te qohet krejt Kosova ne kembē për arrestimin e pa drejt ndaj teje, shum nga ne rrim duke kqyr futboll!!! Ah mjere Kosova e mjere e ardhmja jonė! 
Ne ta arrestojn nje serb te Kosovēs shiko se cfar ndodh te ne!

Hero i yni! Te mbeshtes shpirterisht e moralisht! 
Edhe Rusia te pat arrestu, por do jesh perher i pa mposhtur! Intriga ndaj shqiptareve jane bere shumē por gjithmon ne fund jemi fitues.

Me respekt Labinot Tahiri! 
Ferizaj Kosovë e Shqipërisē!

/Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/labinot-tahiri-i-shkruan-haradinajt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala