Labi ndërton shtëpi për bamirësi (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri nuk ka të ndalur me veprimtarinë e tij bamirëse.

Labi së fundmi ka publikuar disa fotografi ku tregon për investimin e tij së bashku me disa vullnetarë në një shtëpi me pese truall të familjes Konushevci, në fshatin Bardhosh të Prishtinës.

Këngëtari ferizajas së bashku me donatorët arritën që t’ia ndalin lotët Sanije Konushevcit.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Postimi i plotë i Tahirit në Facebook:  

Lotët e nënës janë edhe të shenjtë, mirëpo edhe të bëjnë të ndjehesh qē asgjë nuk je me vlere në këtë botë, nëse atë se çmon e nuk i’a plotëson dëshirën!!

Në këtë raste, ne nuk plotësuam dëshirën e Nënave tona, por duke i parë lotët e Sanije Konushevcit para disa dite dhe duke pare mallin e saj për t’ia siguruar një truall e një shtëpi për fëmijët e saj, ne atë i’a arritëm qē tani ajo tē jetoj pa kete brengē, duke menduar se nje ditë mundet edhe njëra nga Nënat tona të ishte në atë gjendje si Sanije Konushevci!

Sot, 14.05.2015

Sanije Konushevci gëzon shtëpinë me 5 Ari truall, në Bardhosh afer Prishtinës!!

Unë me emocione isha mire deri atëherë kur e bëra pazare, por pasi i bëra perhajr isha tejet mase i lumtur duke menduar gjithmonë veshtersit e një Nëne, e që ajo nënë më nuk do ketë lotë sikur kishte para disa dite.

Vlera e shtepisë 29,000

10,000euro jane pagur te cilat jane mbledhur nga shum shqiptar neper te gjitha vendet qe jetojnë, tjetra ratë është me 30 korrik dhe 30 gushti!

Vllezer e motra qe kontribuat e qe do kontriboni kushdoqoft Zoti ju dhashë ymër e mundësi per te gezuar sa me shumë këtë popull…!

Labinot Tahiri Ferizaj, Kosovë e Shqiperise!

Dëshmi!

11 vjetë ishte në një shtepi tē cilen mundeni ta shikoni neper foto të ndryshme ne faqen time, por tani Sanija dhe familja e saj qe sot gezojnë nje shtepi te re dhe me 5 ari truall!!

Dëshmi pêr ata që i kane dhenë parat të cilat janē vlere 10000 euro, pjesen tjeter do i tuboj akoma dhe nē pagesen e fundit secilit do ja shkruaj emrat që kontribuan!!

29000 eu vlera e shtepis me truall

Pagesat tjera

10000 eu 30 korrik dhe 30 gushti 9000eu!

Afati pêr arsye se, nese nuk pergjigjen të gjithë në kete ndihmē, pastaj duhet tē qendroj i vetem mbas fjaleve të dhena te pronari i shtepisē, Ismet Ibishi nē Prishtinē.

Me eshte lajmruar një donator me rendesi nga SHBA per arsye modestie do ta lej me vonë t’ia them dhe emrin!

Me kohë do i publikoj emrat e te gjitheve për te kuptuar se ku janë shkuar parat e tyre!

Te gjith donatorët i falenderojë, të cilët janē nga viset tona edhe nga diaspora.!

Labi!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/labi-nderton-shtepi-per-bamiresi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala