Labi i prinë protestës

Autori:Zekirja Shabani

Këngëtari Labinot Tahiri i ka prirë protestës paqësore kundër ministrit Aleksandar Jabllanović  me fillim nga ora  13:00 në sheshin para Kuvendit Komunal të  Ferizajt.

protesta fer 3 protesta ferizaj 4 labi 22 labi

Pjesëmarrës në këtë protestë janë një numër i madh i qytetarëve, organizata te ndryshme nga shoqëria civile, veteranë të UÇK-së, etj.

Protesta është  zhvilluar në formë marshi paqësor nëpër rrugët dhe sheshet qëndrore të qytetit.

Ndërsa protestuesit duke mbajtur në duar mbishkrime si: “JabllanoVIQ Jashtë Qeverisë!”, “Jashtë Lista Sërpska” etj; po marshojnë nëpër rrugët e qytetit poashtu nën ovacione  brohoritje të vazhdueshme si: “Shqipëri etnike”, “Jabllanović jashtë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/labi-i-prine-protestes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala