Ky është ushtari i vitit 2015 në Kosovë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Forca e Sigurisë së Kosovës, e ka zgjedhur, Migjen Shalën, si ushtari më të mirë të vitit 2015. Vendi i dytë i ka takuar Besnik Nebihut, ndërkaq i treti është renditur Elvis Hasanaj.

Komandanti i FSK-së, gjeneral lejtnant, Rrahman Rama, deklaroi se të gjithë janë fitues. Ai nënvizoi se shkathtësitë që i kanë testuat, janë shkathtësi të domosdoshme për çdo ushtarë.

Ai inkurajoj të gjithë që të punojnë dhe të zhvillojnë aftësi të tyre sa më shumë që të jetë e mundur. Në garë për ushtarin më të mirë ti vitit ishin 22 ushtarë nga të gjitha njestitet e FSK-së./Gazeta Tribuna/

11198999_10152417748692168_886266888_n1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-ushtari-i-vitit-2015-ne-kosove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala