Ky është telefoni që përdoret nga ISIS

Autori:Zekirja Shabani

“Nokia 105” janë telefonat më të përdorur nga terroristët e Shtetit Islamik.

Në bazë të raporteve të organizatave ndërkombëtare, ka rezultuar se ky lloj telefoni gjen përdorim shumë të gjerë tek terroristët. Arsyeja? Janë shumë të thjeshtë për tu montuar në bombat.

“Nokia 105”, e sidomos ata me dritë sipër, sipas një kërkimi amerikan janë gjetur në disa vende ku terroristët nuk kanë mundur të realizojnë dot shpërthimet. Një tjetër arsye është se kushtojnë shumë lirë dhe bateria e tyre mban për një kohë të gjatë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-telefoni-qe-perdoret-nga-isis/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala