Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Autori:Avdyl Pajaziti

Në vikend, vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta të ajrit, me presion të lartë atmosferikë.

Këto masa, sipas Institut Hidrometeorologjik të Kosovës, do të jenë prezente vetëm nesër, në orët e para të ditës, kurse nga dita e diele do të ketë ngritje të temperaturave minimale dhe atyre maksimale.

Të dielën, si rezultat i ngritjes së temperaturave në dy vlerat ekstremale, ka mundësi që vende-vende të ketë reshje të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -15 deri -17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga -3 deri 1 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlerat e normales.

Në shumë vende pritet të ketë edhe mjegull, kurse era do të fryjë nga drejtimi verilindor me shpejtësi 1-3m/s

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-sot-dhe-neser/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala