Ky është objekti i ri i Apple (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndoshta keni pyetur ndonjëherë “Sa e madhe është kompania Apple?”. Është aq e madhe sa që ka nevojë jo për një, por për dy objekte të ashtuquajtura ‘kozmike’.

Apple ka nënshkruar një marrëveshje me një kompani për të një projekt të ri, një objekt 777,100m2 që do të ndërtohet në Sunnyvale, Kaliforni.

Ndërtesa do të jetë e madhe, me një strukturë prej qelqi dhe hapësira të mjaftueshme gjelbërimi, transmeton lajmi.net.

Revista Silicion Valley Business e përshkruan ndërtesën si një ndërtesë që duket si ‘tri petale të lules të lidhura me njëra-tjetrën’.

Projekti sigurisht se është madhështorë, si nga pamja e jashtme ashtu edhe nga ajo e brendshme. Më poshtë mund ta shihni se si do të duket ky objekt:
Screen Shot 2015-10-02 at 4.25.43 PM Screen Shot 2015-10-02 at 4.25.54 PM Screen Shot 2015-10-02 at 4.26.19 PM Screen Shot 2015-10-02 at 4.26.31 PM Screen Shot 2015-10-02 at 4.26.46 PM Screen Shot 2015-10-02 at 4.27.05 PMScreen-Shot-2015-10-02-at-3.15.59-PM

– See more at: http://lajmi.net/ky-eshte-objektii-ri-i-apple-foto/#sthash.9pJtGcAp.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-objekti-i-ri-i-apple-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala