Ky është moti për ketë javë

Autori:Avdyl Pajaziti

Fushat me presion të ulët që kanë përfshirë vendin tonë do të jenë të qëndrueshme deri ditën e mërkurë. Në këtë gjendje sinoptike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe shkarkime rrufesh, njoftoi Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8C -12C, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 18C -22C celsius.

Shtypja atmosferike deri të mërkurën do të mbetët nën vlerat e normales, ndërsa nga e enjtja e tutje do të ketë ngritje të shtypjes mbi vlerat e normales ( 1014mb-1020mb).

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, dominuese do të jetë verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Nga dita e enjte deri të dielën do të ketë ndërprerje të reshjeve dhe tendencë për ngritje të lehta të temperaturave maksimale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-moti-per-kete-jave-3/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala