Ky është moti për këtë javë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas parashikimeve të fundit, kjo javë do të mbetet me mot jostabil, por kryesisht të ngrohtë, me diell dhe vranësira të pjesshme, e gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes priten zhvillime të vranësirave vertikale të cilat do të sjellin mundësi për reshje lokale shiu, që vende-vende do të shoqërohen edhe me bubullima.

Temperaturat maksimale do të sillen nga 25C-27C, e minimalet nga 12C-14C. Nga dita e premte maksimalet pritet të shënojnë një zbritje të lehtë në 22C-24C. Era të hënën do të fryejë nga verilindja 2-4m/s, e ditëve të ardhshme nga juglindja-jugperëndimi 2-10m/s.

Shtypja atmosferike deri të martën do të jetë në zbritje, e më pas do të ngritet, por do të mbetet rreth vlerave normale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-moti-per-kete-jave-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala