Ky është mjerim (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Këta dy qytetarë kanë gjetur strehë dhe flenë, në këtë kohë me diel, përskaj hekurudhës në rrugën që shpije për në lagjen Arbëria në Prishtinë. Gazeta Fjala ka parë se janë shumë pranë objekteve të institucioneve të Kosovës dhe zyrave diplomatike në vend, por të dyja palët i kanë lënë në mëshirë të Zotit.

lypsa

Ky nuk është rasti i vetëm kur të pastrehët, shtëpi kanë rrugën, urat dhe qoshet e pabanuara në vend. Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, do të duhej të intervenonte për mirëqenien e tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-mjerim-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala