Ky është celulari që nuk përgjohet, por ja sa kushton…

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Britani të Madhe është prodhuar celulari që nuk përgjohet pasi ka një nivel të lartë sigurie.

Celulari i quajtur “Solarin” është prodhuar nga kompania angleze ‘Sirin Labs’ dhe ka një çmim prej 14 mijë Dollarë. Sipas kompanisë, ky aparat celular ka siguri të nivelit ushtarak dhe u sugjerohet biznesmenëve, kjo edhe për faktin se ata kanë mundësi të përballojnë çmimin e një celulari të tillë.

“Solarin” ka një proçesor Snapdragon 810 me 2Ghz shpejtësi dhe 8 berthama, 4 GB RAM, 128 GB memorie të brendshme, 5 antena me shpejtësi të lartë interneti, kamer 23.8 mega piksele.

Telefoni është i veshur me lëkurë italiane të cilësisë së lartë dhe ka sensorë me shenja gishtat, të personalizuar.

1  3 4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-celulari-qe-nuk-pergjohet-por-ja-sa-kushton/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala