Ky është algjeriani dëshmor i Koshares

Autori:Zekirja Shabani

Murad M Ali nga Algjeria, është vetëm njëri nga luftëtarët e huaj që luftuan përkrah ushtarëve shqiptar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Emri i tij, figuron në listën e dëshmorëve të rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar në Koshare, i vrarë në vitin 1999.

algjerian

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-eshte-algjeriani-deshmor-i-koshares/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala