Ky aeroplan-letre është ëndrra e çdo fëmije (dhe jo vetëm)

Autori:Avdyl Pajaziti

E kush nuk e ka bërë një aeroplan prej letre?

Por tani një ish-pilot ka krijuar të parin dron si një aeroplan letre.

Quhet PoëerUp FPV dhe mund të fluturojë duke u telekomanduar me anë të një aplikacioni në celular.

Ju lëvizni celularin dhe manovroni avionin prej letre.

Por më e bukura është kamera që transmeton direkt, e vendosur në bord.

Me anë të syzeve të posaçme, ju mund të shihni gjithçka, sikur të jeni në ‘bordin’ e aeroplanit.

Aeroplani kushton 159 dollarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ky-aeroplan-letre-eshte-endrra-e-cdo-femije-dhe-jo-vetem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala