Kuvendi ratifikon MSA-në edhe pa opozitën

Autori:Avdyl Pajaziti

Nga 87 deputetë që ishin prezentë në sallën e Kuvendit, me 86 vota pro është miratuar ratifikimi Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA), mes Kosovës dhe BE-së.

Kështu Kuvendi ka ratifikuar këtë marrëveshje e cila hap rrugë integrimit të Kosovës drejtë Bashkimit Evropian.

MSA u kundërshtua nga opozita, deputetët e cilës braktisën seancën, përveç Ilir Dedës, i cili ishte pro.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuvendi-ratifikon-msa-ne-edhe-pa-opoziten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala