Kuvendi nuk është vend për kriminel

Autori:Gazeta Fjala

Ambasadori i Britanisë  në Kosovë Ruairí O’Connell ka thënë se i vjen mirë që kuvendi largoi deputetin e denuar, duke iu referuar rastit të Rrustem Mustafës tanimë ish deputet i PDK-së.

Sipas tij të dënuarit e kanë vendin në burg e jo në institucione, transmeton Gazeta Fjala.

Lexojeni të plotë postimin e tij në Facebook:

Me vjen mirë që më në fund, Kuvendi e largoi një nga deputetët e dënuar për krime lufte. As Kuvendi, as zyra publike, e as liria nuk janë vendi i duhur për njerëzit e dënuar për krime të rënda. Vendi i duhur është burgu./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuvendi-nuk-eshte-vend-per-kriminel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala