Kuvendi njoftohet për Marrëveshjet në seancën e parë vjeshtore

Autori:Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se në seancën e parë të Kuvendit të Kosovës do t’i njoftojë deputetët për katër marrëveshjet e arritura dje në Bruksel, në mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë, transmeton Gazeta Fjala.

Ai lidhur me këtë ka shkruar në Facebook:
Ne seancën e pare te sesionit vjeshtor do ta informojmë Kuvendin për katër marrëveshjet, te cilat, me 25 gusht , i arritëm ne Bruksel.
Janë këto marrëveshje me peshë historike në rrugën e forcimit te shtetit tonë dhe të partneritetit me BE-në dhe SHBA-në.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuvendi-njoftohet-per-marreveshjet-ne-seancen-e-pare-vjeshtore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala