Kuvendi mbulon muralet me simbole kombëtare (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kuvendi i Kosovës i ka mbuluar muralet me simbole kombëtare. Ato janë zëvendësuar me piktura, njëra me Hyjneshën në fron dhe tjetra me Ujëvarën e Mirushës.

Muralet në Kuvend ishin zbuluar nga opozita para seancës së 8 tetorit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuvendi-mbulon-muralet-me-simbole-kombetare-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala