Kushtetuesja e hedhë poshtë ankesën e opozitës për Gjykatën Speciale

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të papranueshme kërkesën e opozitës sa i përket kërkesës së opozitës lidhur me procedurën e ndryshimeve kushtetuese për themelimin e Gjykatës Speciale.

Opozita kishte pretenduar se Qeveria përmes deputetëve kishte bërë ndryshimet kushtetuese në mënyrë jo të rregullt.

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese është publikuar sot. /telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kushtetuesja-e-hedhe-poshte-ankesen-e-opozites-per-gjykaten-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala