Kush s’ka ankesa mund ta marr certifikatën e veteranit

Autori:Avdyl Pajaziti

Të premten filloi procedura e lëshimit të vendimeve dhe certifikatave për njohjen e statusit të veteranëve, invalidëve dhe dëshmorëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kandidatët që nuk kanë pasur ankesa ose konteste u pajisën me certifikata ndërkaq paralelisht do të bëhet edhe shqyrtimi i ankesave të personave cilët mendojnë se u është bërë padrejtësi gjatë procesit të verifikimit.

Këto certifikata i ndau ish- ministri i FSK-së Agim Ceku.

Ndërkaq,kryetarja e komisionit për shëndetësi ,punë dhe mirëqenie sociale Flora Brovina e cila eshte njëherit edhe veterane e luftës tha se do të kujdeset që të fillojë të implementohet sa më parë ligji i veteranëve të luftës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kush-ska-ankesa-mund-ta-marr-certifikaten-e-veteranit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala