Kush nuk do ta lakmonte këtë shtëpi [Foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

E ndërtuar në Beverly Hills të Los Angelesit, kjo shtëpi duket si pjesë e ndonjë përralle. Shtëpia ka një kopsht të rregulluar me shije, me disa nivele, ndërkaq peisazhi që e rrethon është vërtetë mahnitës.

Natyra e kësaj zone ishte ajo që ka diktuar punën e ndërtuesit Richard Papalian, dizajnerit Michael Palumbo dhe arkitektit Marc Whipple. Kështu, ata realizuan këtë objekt që flet njëzëri me ambientin që e rrethon. /Ngjyra.com

shtepi2

shtepi3

shtepi4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kush-nuk-do-ta-lakmonte-kete-shtepi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala