Kush është shqiptari më i pasur në botë?

Autori:Zekirja Shabani

Me titullin “Lista e më të të pasurve të botës, mahnit shqiptari”, mediat i kanë kushtuar një shkrim të veçantë jetës dhe pasurisë së biznesmenit dhe politikanit shqiptaro-kosovar Behgjet Pacolli.

Portali Borenpanda.com  publikon disa foto nga vila e Pacollit në Kosovë. Faqja shkruan se ai ka në pronësi një hotel me pesë yje në Kosovë dhe një hotel tjetër me pesë yje në Zvicër, si dhe theksohet se ai ka në pronësi një bankë.

“Behgjet Pacolli ka një trashgimi neto të cilësuar prej 546 milionë euro. Politikan popullor dhe manjat i ndërtimit, Behgjet Pacolli është votuar nga një pjesë e ligjzbatuesve si Presidenti i Parë i Kosovës në 22 shkurt 2011, pas arritjes së një marrëveshje me kryeministrin Hashim Thaçi”.

pac1

pac2

pac3

pac4

bexhet pacolli

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kush-eshte-shqiptari-me-i-pasur-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala