Kusari-Lila i kundërpërgjigjet Stanojeviqit

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, i është kundërpërgjigjur deklaratave të ish-kryetarit të Gjakovës në sistemin e Serbisë, Gjokica Stanojeviq, kur ky i fundit u ankua në Kusari-Lilën se ajo nuk po përkujdeset për varret serbe.

“Stanojeviq kësaj radhe nuk ka mundur te ankohet për sigurinë andaj është ankuar për pastërtinë e varrezave”, ka deklaruar Mimoza Kusari-Lila.

Ajo, po ashtu ka thëne se gjakovaret kanë treguar qytetari duke nderuar veten dhe Kosovën, pasi qe vizita e pelegrinëve serbë ka kaluar pa asnjë incident ne qytetin ku ajo është kryetare – Gjakovë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kusari-lila-i-kunderpergjigjet-stanojeviqit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala