Kurti- Thaçit: Ju keni bërë demilitarizmin e UÇK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas përfundimit të fjalimit të zv.kryeministrit Thaçi, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur me atë se ju i keni sjell vuajtje më së shumti UÇK-së.

“Nuk ka asnjë ushtri në botë që ka apsur vuaje duke batur amramtimin të ciin ju e keni dorëzuar në fund. Është krim historik kjo se çfarë keni bërë ju. Suksesi i Kosovës nuk ka qenë konferenca e Ramubjesë, por sukses ka qenë dëshitmi i kësaj konference dhe bombardimet e NATO-s”, tha Kurti.

Ai më pas i ka thënë Thaçit se shefi i sigurimeve Gani Thaçi është bërë hajn për shkak se të ka ty kryeministër./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kurti-thacit-ju-keni-bere-demilitarizmin-e-uck-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala