Kurti përplaset me sigurimin e kuvendit; ka sërish gaz lotsjellës

Autori:Gazeta Fjala

Ende pa filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, është ndërprerë pasi që ka pasur përplasje fizike.

Siç raporton KTV, deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti është përplasur me forcat e sigurisë në sallën e Kuvendit.

Raportohet se Kurti ka drejtuar sprejin lotsjellës në drejtim të ministrave, kur edhe ka ndërhyrë sigurimi.

Kryetari Veseli ka thirrur shefat e grupeve parlamentare në mbledhje në zyrën e tij.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kurti-perplaset-me-sigurimin-e-kuvendit-ka-serish-gaz-lotsjelles/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala