Kurteshi: “Zajednica” është më e dëmshme sesa gazi lotsjellës

Autori:Gazeta Fjala

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Smajl Kurteshi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se opozita është e vendosur që të mos lejojë jetësimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Sipas tij Asociacioni po i shkakton dëme Kosovës dhe se një gjë e tillë nuk do të tolerohet.

Kurteshi këto komente i ka bërë gjatë një konference për media në selinë e Vetëvendosjes ku sipas tij dëmi më i madh që po i shkaktohet Kosovës është Asociacioni se sa gazi lotsjellës i hedhur në Kuvend./Zëri

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kurteshi-zajednica-eshte-me-e-demshme-sesa-gazi-lotsjelles/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala