Kurora lulesh për ushtarët e rënë britanikë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka filluar ceremonia përkujtimore për nder të 100 vjetorit të të rënëve britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore e deri te të rënët në Kosovë.

Cermonia po mbahet në bazën kryesore të KFOR-it, ku presidentja e vendit Atifete Jahjaga, së bashku me ambasadorin e Britanisë në Kosovë dhe përfaqësuesit e KFOR-it, kanë vendosur kurora lulesh pran memorialit të ngritur për nder të të rënëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kurora-lulesh-per-ushtaret-e-rene-britanike-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala