Kumanova sot: Shtëpi, rrugë, vetura të shkatërruara (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo është pamja që sot po mbretëron në gjithë qytetin e Kumanovës, e veçanërisht në Lagjen e Trimave, ku edhe është zhvilluar pjesa më e madhe e luftimeve dy ditë rresht.

Në fotografitë e mëposhtme, të cilat i ka bërë sot gazetari Fatos Bytyçi, shihen shtëpi, rrugë e vetura të djegura e të shkatërruara.

Gjendja në Kumanovë i është kthyer normalitetit pas dy ditësh luftime të ashpra mes një grupi të armatosur i cili thuhet të jetë shqiptar dhe policisë maqedonase.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kumanova-sot-shtepi-rruge-vetura-te-shkaterruara-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala