Kultivimi i pemëve dhe rrushit fitimprurës

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas të dhënave të Anketës së Ekonomive Shtëpiake Bujqësore, të hyrat familjare në fermë janë më të larta në llojin e fermave që si aktivitet e kanë kultivimin e pemëve dhe rrushin.Këto të hyra në vitin 2014 ishin mbi 12 mijë euro.

Pastaj vijnë fermat që posedojnë dele dhe dhi  me 8 mijë 255 euro si dhe fermat e përziera që kanë të hyra familjare prej 7 mijë e 833 euro pasuar nga llojet e tjera të aktiviteteve bujqësore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kultivimi-i-pemeve-dhe-rrushit-fitimprures/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala