Kuleta e Shpend Ahmetit

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Prishtinës, të martën do të diskutojë në seancë të jashtëzakonshme “Propozimbuxhetin për vitin 2015”.

Buxheti i komunës së Prishtinës për vitin 2015 do të jetë  62,706,756 Euro. Në propozim buxhet shihet se grandi i përgjithshëm i ndarë për Komunën e Prishtinës për vitin 2015 është në vlerë prej 15,799,192 Euro, grandi specifik për arsim për vitin 2015 është në vlerë prej 15,042,433 Euro, ndërsa grandi specifik për shëndetësi është në vlerë prej 4,702,522. /Gazeta Fjala

 

Burimet e financimit Buxheti i planifikuar Përqindja
2015
Grandi i përgjithshëm 15,799,192 25.2
Grandi specifik për arsim 15,042,433 24.0
Grandi specifik për shëndetësi 4,702,522 7.5
Të hyrat vetjake 27,162,609 43.3
Gjithsej 62,706,756 100.0

 

 

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuleta-e-shpend-ahmetit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala