Kujdes! virus i rrezikshëm për iPhone

Autori:Avdyl Pajaziti

Është shfaqur një virus në iPhone i cili është përhapur: është një listë me karaktere që, kur dikuj ia dërgon, ajo e bllokon telefonin e marrësit.

Ky virus mund të përçohet vetëm nga iPhone në iPhone. Pasi ta merrni tekstin me karakteret e caktuara, mesazhet do të bllokohen menjëherë. Gjithashtu mund të shkaktojë restartimin e telefonit, në disa rrethana.

Këto janë karakteret që shkaktojnë këto probleme: “لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗 “

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kujdes-virus-i-rrezikshem-per-iphone/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala