Kujdes nga eurot false

Autori:Avdyl Pajaziti

Ditëve të fundit rastet e gjetjes së parave false janë shpeshtuar. Monedha nga 50 euro dhe ato nga 20 euro të falsifikuara janë më të shpeshtat ku policia po hasë në to.

Të shtunën në Prishtinë një ankuese ankuese, punëtore në një bankë  ka raportuar se derisa ishte duke punuar nga klienti tani i dyshuar ka pranuar një kartëmonedhë prej 20 euro  që dyshohet të jetë e falsifikuar. Nuk raportohet për të arrestuar, përderisa rasti është duke u hetuar.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kujdes-nga-eurot-false/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala