Kujdes! Mund të rrëmbehet llogaria juaj e Whatsapp

Autori:Avdyl Pajaziti

Së fundi është raportuar se Whatsapp, mund të bëhet pre e plaçkitjes, duke bërë kështu miliona përdorues të disponueshëm për plaçkitësit.

Ky mashtrim lejon që plpaçkitësi të ketë kontroll të llogarisë tuaj të Whatsapp. Atij nuk i duhet asgjë më shumë sesa një numër i presonit të targetuar dhe brenda sekondave të futet në llogarinë tuaj, dhe në qoftë se është e mbyllur.

Mënyra se si të rrëmbehet llogaria juaj

  • Fillon me hapjen e llogarisë në telefon duke e përdorur numrin e targetuar.
  • Gjatë procesit të hapjes së llogarisë, Whatsapp të kontakton dhe të tregon numrin kyçës.
  • Në qoftë se ke qasje në telefonin e viktimës, mund ta përdorësh telefonin, të pranosh thirrjen e Whatsapp e cila të tregon kodin kyçës edhe në qoftë se telefoni është në ‘Screenlock’.

Problemet më serioze i kanë përdoruesit e iPhone

ARSYEJA E TREGIMIT TË MËNYRËS SË RRËMBIMIT U BË PËR TË TËRHJEQUR VËREJTJEN!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kujdes-mund-te-rrembehet-llogaria-juaj-e-whatsapp/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala