Kujdes kur heq punonjësit nga miqtë në Facebook

Autori:Gazeta Fjala

Të heqësh nga miqtë në Facebook punonjësin tënd, në disa raste mund të quhet edhe ngacmim në vendin e punës. Të paktën kështu e ka interpretuar një gjykatë australiane.

Vendimi erdhi pasi Rachael Roberts, një agjent pronash të patundshme në Tasmania, u ankua në Komisionin e Punës në Australia se kolegia Lisa Bird e kishte ngacmuar në vendin e punës, duke e lënë atë në ankth dhe depresion. Ajo bëri gati 18 ankesa në total.

Rachel duke vijuar me argumentat e saj thotë se ka humbur shitjet, pronat e saj nuk u shfaqën në dritare, fotokopjet u jepeshin kolegeve dhe jo asaj, dhe nuk ishte e mirëpritur në mëngjes.

Nënkryetarja e komisionit, Nicole Wells, tha në vendimin e saj se heqja si mik nga Facebook, tregon mungesë të pjekurisë emocionale nga ana e zonjës Bird, që e kishte bërë të ndjehej keq zonjën Roberts/TCH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kujdes-kur-heq-punonjesit-nga-miqte-ne-facebook/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala