Kufiri Kosovë-Maqedoni, pa pengesë kontrabandimi (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Për më shumë se një dekadë, në Bjeshkët e Hanit të Elezit hyjnë në mënyrë ilegale barna dhe produkte të tjera si duhani dhe tekstili.

Ekipi ynë qëndroi dy net radhazi në fshatin Vertomicë për të parë nga afër sesi kontrabanduesit e zhvillojnë aktivitetin e tyre pa u penguar nga askush, transmeton tv21.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kufiri-kosove-maqedoni-pa-pengese-kontrabandimi-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala