Kuçi:Përmbushja e rekomandimeve nga raporti i progresit kërkon angazhim

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi të premten gjatë një takim me drejtorët e kësaj ministrie ka kërkuar rritje të mëtutjeshme të efikasitetit në punë.

Ai tha se duhet përkushtim dhe angazhim për përmbushjen e rekomandimeve të gjetura nga raporti vjetor i progresit i hartuar nga Komisioni Evropian, transmeton Gazeta Fjala.

Kuçi po ashtu ka folur edhe për progresin e arritur në kornizën ligjore dhe atë strategjike të vlerësuara në këtë raport, si dhe ka diskutuar për mbarëvajtjen e punës dhe planeve për të ardhmen./ Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kucipermbushja-e-rekomandimeve-nga-raporti-i-progresit-kerkon-perkushtim-dhe-angazhim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala