Kuçi kërkon asistencë për luftimin e krimeve financiare

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka pritur në takim njoftues ambasadoren e re të Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Gerrie Willems.

Kuçi ka kërkuar nga Ambasadorja Holandeze thellimin e bashkëpunimit bilateral në funksion të fuqizimit të rendit dhe ligjit.

Në veçanti ministri i drejtësisë  ka kërkuar asistencë në ngritjen e kapaciteteve të prokurorëve në luftimin e krimeve financiare, kibernetike dhe terrorizmit, fusha që edhe shoqëritë më moderne hasin në sfida gjatë adresimit të tyre.

Nga ana e saj diplomatja holandeze ka siguruar Kuçin që ofrimi i asistencës në fushën e sundimit të ligjit mbetet prioritet, duke theksuar që fuqizimi i sundimit të ligjit në Kosovë është edhe në interesin shtetëror të Mbretërisë së Holandës dhe Bashkimit Evropian,

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuci-kerkon-asistence-per-luftimin-e-krimeve-financiare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala