Kuçi: Ende nuk dihet selia e Speciales, jemi në negociata

Autori:Avdyl Pajaziti

Ende nuk është caktuar lokacioni se ku do të vendoset selia e Gjykatës Speciale dhe se kjo është një çështje që ende është duke u negociuar.
Kështu ka deklaruar sot, ministri i drejtësisë Hajredin Kuçi, gjatë konferencës së mbajtur gjatë përurimit të Doracakëve për gjyqtarë në fushën civile dhe penale, që u mbajt sot.

Edhe pse nën trysninë e pyetjeve të gazetarëve, ministri Kuçi hezitoi të jap detaje më të hollësishme për Gjykatën dhe mënyrën se si do të funksionojë ajo.

Ndonëse ajo çka dihet është se Specialja do të sponozorizohet dhe menaxhohet nga vet Bashkimi Europian./Lajmi.net/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuci-ende-nuk-dihet-selia-e-speciales-jemi-ne-negociata-see-more-at-httplajmi-netkuci-ende-nuk-dihet-selia-e-speciales-jemi-ne-negociatasthash-7ddflk4m-dpuf/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala