Kuçi thotë se Specialja tash është në duar të ndërkombëtarëve

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata Speciale, zgjedhja e prokurorëve dhe gjyqtarëve, ngritja e aktakuzave, si dhe funksionalizimi i Dhomave të Specializuara dhe Prokurorit të Specializuar, është një proces i cili varet dhe është krejtësisht nga ndërkombëtarët.

Kuçi ka folur edhe për reformat në sistemin e drejtësisë, që sipas tij janë të dukshme, për besimin që duhet të kenë qytetarët në këtë sistem, për keqardhjen që ndjen lidhur me ato që kanë ndodhur në Pallatin e Drejtësisë, por se nuk ka asnjë përgjegjësi lidhur me to dhe për atë se institucionet vendore tashmë janë të gatshme të marrin përfundimisht kompetencat nga EULEX-i.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kuci-beson-se-specialja-tash-eshte-ne-duar-te-nderkombetareve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala