Ku gjinden urat e valutës ‘Euro’

Autori:Avdyl Pajaziti

Dizajnet e urave në valutën Euro janë të vërteta. Banka Qendrore Evropiane ka dashur që me këto ura ta reprezentoj të gjith Evropën, dhe kështu  dizajneri i tyre Rober Kanila, i vendosi ato në valutë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ku-gjinden-urat-e-valutes-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala