Kthimi i Rugovës nga ekzili në Itali (Video)

Autori:Gazeta Fjala

Një video e agjencisë së madhe të lajmeve Associated Press, në sekuenca të shkurtra, e shfaq kthimin e Ibrahim Rugovës në Kosovë, që nga arritja në Aeroportin e Shkupit e deri në selinë e UNMIK-ut.

Ai u prit me brohoritje dhe entuziazëm nga disa mijëra banorë të Prishtinës.

Për ta pritur atë kishin dalë edhe anëtarë të Kryesisë së LDK-së, bashkëpunëtorë të Dr. Rugovës, drejtues të Kuvendit të Kosovës, drejtues të partive politike etj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kthimi-i-rugoves-nga-ekzili-ne-itali-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala