KS i OKB mban sot seancën për Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë sot në një seancë të paraditës raportin mbi zhvillimet tremujore në Kosovë të Sekretarit të përgjithshëm, Ban Ki-moon.

Periudha, e cila do të vihet në shqyrtim, është prill-korrik 2015, dhe bazohet në raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon.

Kosovën në takim do ta përfaqësojë shefi i diplomacisë Hashim Thaçi, kurse Serbinë do ta përfaqësojë homologu i tij, Ivica Daçiq

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ks-i-okb-mban-sot-seancen-per-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala