Kryhen testet e qëndrueshmërisë të iPhone 6s, dhe rezultatet janë mahnitëse (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Sa i fortë është iPhone 6s? Le ta zbulojmë nëse do t’i mbijetojë iPhone 6s testeve të zjarrit, gërvishtjes dhe deformimit.

Në videot e mëposhtme do të shihni nëse telefonat e fundit inteligjentë të Apple-it janë rezistentë ndaj ujit, nëse mund t’i mbijetojnë rënies nga një lartësi prej 6 metrash, nëse deformohen lehtësisht etj.

Tek njëra nga videot do të testohet ekrani i iPhone-it, kasa e pasme e prodhuar me alumin të serisë 7000, si dhe lentat e kamerës. Zjarr, letër zmerile, makinë rroje…ju do të shihni se si iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus do të reagojnë nga gjithë këto.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryhen-testet-e-qendrueshmerise-te-iphone-6s-dhe-rezultatet-jane-mahnitese-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala