Kryetarja e heshtur e Rinisë Demokratike

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetarja e sapo zgjedhur e rinisë në Partinë Demokratike të Kosovës, Shpresa Rama, ka performancë zero si drejtoreshë për Kulturë, Rini dhe Sport, në komunën e Vushtrrisë.

Nga janari deri në Shtator të vitit të kaluar ajo nuk kishte thënë asnjë fjalë në asamblenë e kësaj komune, as për rini, as për sport e as për kulturë.

Kështu tregojnë të dhënat e një hulumtimi të realizuar në vitin 2014 nga organizata “Mitrovica Women Association for Human Rights (MWHR)” të quajtur “Të dëgjohet zëri i gruas”.

Kjo organizatë  ka monitoruar shtatë Asamble Komunale, më mesin e tyre edhe Asamblenë e Komunës të Vushtrrisë, ne të cilën rezulton se Shpresa Rama nuk ka qenë fare aktive. /Gazeta Fjala /

11355358_10206731781602031_756131778_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryetarja-e-heshtur-e-rinise-demokratike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala