Kryetari i Fushë Kosovës shpenzon 9500 euro për pije

Autori:Zekirja Shabani

Punëtorët e Komunës së Fushë Kosovës e kanë hequr gajlen për pijet joalkoolike për këtë vit.

Kjo komunë që drejtohet nga Burim Berisha i LDK’së, të martën ka dhënë një tender për blerjen e këtyre pijeve. Vlera e tij kapë shumën e 9 mijë e 500 eurove.

Në këtë tender është treguar po ashtu se çmimi për njësi do të jetë 4 euro.

10984700_10206132597498230_1685070214_n

E, administratës së kësaj komunë pijet do tu a sjell kompania, “VIOLA”, e cila është shpallur fituese mes tri kompanive.

Kontrata për tenderin  “Furnizim dhe shërbim me pije jo alkoolike për nevojat e Administratës Komunale për vitin 2015”, do të nënshkruhet të mërkurën mes kompanisë dhe komunës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryetari-i-fushe-kosoves-shpenzon-9500-euro-per-pije/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala